У вересні 2009 р. Національні волонтери ВООН – Наталія Гозак та Євген Чепіга – відвідали США за програмою професійного обміну «Відкритий світ». Впродовж 10-денного візиту волонтери побували у Вашингтоні, відвідали ознайомчу сесію у Конгресі США та зустрілись з представниками уряду, міжнародних громадських організацій та благодійних фондів, а також провели тиждень у штаті Вісконсін, досліджуючи досвід роботи з дітьми та молоддю державних та громадських організацій Сполучених Штатів.
Національні волонтери ВООН Наталія Гозак та Євген Чепіга, що працюють у Проекті «Соціальна інтеграція та залучення до громадянської відповідальності молоді в Україні», стали учасниками програми «Відкритий світ», що реалізується за фінансування Конгресу США (www.openworld.gov).
Ознайомча сесія у Вашингтоні, з якої почалася програма, була присвячена питанням загального державного устрою Сполучених Штатів, знайомством з принципами політики уряду та досвіду співпраці з Україною. Українська делегація у складі 45 представників різних державних та громадських організацій активно обговорювала разом з американськими колегами актуальні питання взаємодії державного та громадського секторів, цікавилась досвідом американських колег та знайомила їх з успіхами та проблемами України на шляху до демократичної держави.
На цьому офіційна частина була завершена і всі насолоджувались чудовою екскурсією Вашингтоном, фотографувались біля Капітолію та Білого дому.
Наступного дня учасники роз’їхались до різних штатів невеличкими делегаціями по 5 чоловік, досліджувати специфіку роботи американських колег за напрямками: охорона природи, люди з особливими потребами, жінки-лідери і т.п. А волонтери ВООН рушили до м. Васа, штат Вісконсін, щоб вивчати досвід роботи колег у сфері роботи з дітьми та молоддю.
Приймаючою організацією в штаті Вісконсін був Північно-центральний технічний коледж (www.ntc.edu), що забезпечив організацію та проведення цікавої і корисної програми професійних зустрічей.
· слухати його безпосередньо в аудиторії
· слухати його в реальному часі в іншій, віддаленій аудиторії через відео-зв’язок (т.зв. Interactive TV)
· брати участь в одночасній on-line конференції, де транслюється текстовий матеріал лекції та on-line відео за допомогою програм конференц-зв’язку, таких як Adobe Connect
· ознайомитися з усіма матеріалами лекції вже після її завершення, які будуть розміщені на відповідному освітньому сайті
Як показав досвід викладання таких курсів (на теми від веб-дизайну до хімії), кращі результати іспитів мають саме студенти, що слухають дистанційно, оскільки цей новітній підхід дозволяє зосередитись саме на матеріалі, а не на формі навчання, і за потреби знов і знов повторно звертатись до записів.
Делегати були поселені у звичайні родини, що дозволило українцям зсередини поглянути на життя американського суспільства, поспілкуватись у невимушеному оточенні та переконатися у надзвичайній гостинності і відкритості людей. Культурну програму та знайомство з місцевими визначними пам’ятками забезпечували приймаючі родини, тож кожен учасник програми побував в різних місцях і по дорозі додому всі змогли обмінятися своїми різноманітними враженнями.
Тепло і увага, з якою українці були прийняті в Америці – як на офіційному, так і на побутовому рівні – дозволило відчути, що там живуть такі ж самі люди, що вони так само борються зі своїми проблемами – успішно і не дуже, і що світ стає дедалі ближчим і зрозумілішим.
Детальний фотозвіт дивіться тут.
Это Наталья Левински и Моник Чепига?
ОтветитьУдалитьНет, Наталья и Евгений Обамы с родствениками :)
ОтветитьУдалить